Трускавець.Мінеральні джерела та солі

Трускавець.Мінеральні джерела та солі Трускавець.Мінеральні джерела та солі Трускавець.Мінеральні джерела та солі Трускавець.Мінеральні джерела та солі Трускавець.Мінеральні джерела та солі Трускавець.Мінеральні джерела та солі

Мінеральна вода Нафтуся

Лікувальна "Нафтуся" Трускавецького родовища – гідрокарбонатна, магнієво – кальцієва, слабомініралізована вода з високим вмістом органічних речовин нафтового походження. Має специфічний присмак і легкий запах нафти, особливо для тих, хто вживає воду вперше. Сприяє ліквідації запальних процесів в органах і тканинах, стимулює відхід дрібного каміння та піску з нирок, жовчного міхура, сечо- та жовчовивідних шляхів, зменшує літогенність сечі та жовчі (ліквідує небезпека повторного каменеутворення). "Нафтуся" нормалізує обмін речовин, шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, підвищує активність залоз внутрішньої секреції, захищає та відновлює печінкові клітини, виводить з організму радіонукліди, шлаки та недоокислені продукти обміну речовин. Має сечогінну, жовчогінну, спазмолітичну, знеболювальну дію, знімає запальний процес у нирках, сечових шляхах, печінці, кишечнику і т.д. Завдяки імуномодулюючій дії, відновлює захисні сили організму, попереджає онкологічні захворювання. Дещо схожі мінеральні води: Східнинське родовище знаходиться в Орівському пласті Сколівських Карпат і тому у Східниці "Нафтуся" зустрічається разом з нафтою, а Трускавецька "Нафтуся" зустрічається з озокеритом, бо Трускавецьке родовище знаходиться у Прикарпатському вигині. Родовища Східниці відрізняються від Трускавецького родовища хімічним складом органічних речовин, що є похідними мелінітових сланців із домішками заліза. Сатанівське та Гусятинське родовище відрізняються від лікувальної "Нафтусі" тим, що їх органічні складові вугільного походження. Ундорівське родовище (Росія) відрізняється від Трускавецької "Нафтусі" органічними речовинами гумусного походження. Лікувальна "Нафтуся" Трускавецького родовища містить органічні речовини нафтового походження у такому збалансованому складі, що її можна прирівняти до складного гомеопатичного препарату, створеного самою природою. І саме органічні речовини нафтового походження визначають лікувальні властивості справжньої "Нафтусі" та дають їй переваги перед іншими водами. Лікувальна Трускавецька "Нафтуся" аналогів у світі не має!

Мінеральні джерела

Трускавецьке родовище має в наявності понад 25 мінеральних джерел, але найбільш відомими вважаються 3 джерела:
Джерело №1 "Марія" - це хлоридно-сульфатно-натрієва вода. Вона знижує шлункову секрецію, стимулює жовчоутворювальну функцію печінки, збільшує вироблення жовчі, зменшує концентрацію холестерину в жовчі, стимулює регенерацію тканин печінки, зменшує запальні процеси та спастичні прояви шлунково-кишкового тракту. Лікарські рекомендації - при захворюванні на цукровий діабет, панкреатитах, сечівниках, печінці та ін суворо за призначенням лікаря.
Джерело №2 "Софія" - це хлоридно-сульфатно-натрієва вода з підвищеним вмістом мікроелементів. Ця "Нафтуся" впливає на кислотно-лужний баланс та сприяє зменшенню кислотно-освітньої функції шлункових залоз. Лікарські рекомендації – при захворюванні шлунка, кишечника та дванадцятипалої кишки (хронічні панкреатити, хронічні коліти, хронічні гастрити, виразкову хворобу).
Джерело №3 «Броніслава» - Використовують при полосканні горла та носоглотки при лікуванні верхніх дихальних шляхів.
Джерело №4 "Юзя" - це слабомінералізована вода зі слабким запахом сірководню. Органічні речовини, що знаходяться в ній, посилюють лікувальну дію на організм людини. А завдяки речовинам гліцеринового походження ця "Нафтуся" сприятливо впливає на шкіру, надає їй здорового вигляду та еластичності. Але її слід вживати лише за призначенням лікарів.
Джерело №7 «Фердинант» - застосовується для лікувальних ванн з хлоридно-натрієвою або гідросульфідно-хлоридно-натрієвою рапою.
Джерело «Едварг» - застосовується для лікувальних ванн із хлоридно-сульфатною рапою.
Джерело «Катерина» - застосовується для лікувальних ванн із слабкою сірководневою або натрієво-магнієвою рапою.
Джерело "5-РГ" - трансдуоденальні зрошення, тюбажі, промивання кишечника.
Джерело №6 "Едуард", Джерело №8 "Анна", Джерело №9 "Еммануїл".
Мінеральні ванни сприяють ефективному лікуванню остеохондрозів, артритів, артрозів та міозитів.
Сіль "Барбара" - застосовується при дуоденальних зондуваннях, промиваннях кишечника і як проносний засіб. Природні та лікувальні чинники солі «Барбара» суттєво впливають на захисні сили організму, підвищують імунітет. Трускавецьким джерелам №1, №2, №3, №4 за своїм хімічним складом та лікувальними властивостями відповідають родовища мінеральних вод курортів: "Моршин", "Любинь Великий", "Березівські мінеральні води" (Харківська обл.), "Миргород" ( Полтавська обл.), "Бердянськ" (Запорізька обл.), "Друскінинка" (Литва), "П'ятигорська" та "Кисловодська" (Росія), "Карлових Вар" (Чехія), "Вісбадена" (Німеччина). Ці джерела мають аналогічні лікувальні властивості і схожий склад води.

Лікувальний озокерит

У 1850 р. Австрійський мінеролог Глюкер вперше назвав земний віск озокеритом (від грецького "озо"-пахну та "херос" - віск). У європейській науковій літературі озокерит називають гірським, земним, мінеральним воском. Основні його поклади перебувають у 10 км. від Трускавця у м. Борислав. Це дуже рідкісна гірська порода. За запасами, видобутком, переробкою та якістю озокериту Україна міцно утримує світове лідерство. Зовнішньо озокерит нагадує бджолиний віск, а по кольоровій гамі в природі буває від жовтого до зеленувато-коричневого відтінків. Складається із суміші твердих вуглеводів, генетично схожий на нафту, він має високу теплоємність. Видобуток земного воску почався наприкінці 18 століття поруч із рапою (нафтою). У різні роки озокерит використовувався при виготовленні свічок, шкірообробці, медицині (для лікування суглобів, травм та вогнепальних ран). У Східниці озокерит використовується для лікування в повну потужність. Тому це лікування ефективніше, простіше і вигідніше ніж грязелікування. На практиці використовують препарати на основі озокериту та інших нафтопродуктів (парафіну, вазеліну) – озокерафін, озокералін, озопарафін, серветка озокерафінова, медичний озокерит. Було відмічено, що терапевтична дія "Нафтусі" значно посилюється навіть при одноразовому застосуванні аплікацій із озокериту. Таким чином, комплекс цінних біологічних та фізико-хімічних особливостей озокериту робить його незамінним і тому попит на нього постійно зростає (за даними на 1992 1 тонна озокериту оцінювалася в 50 разів вище ніж 1 тонна нафти). Сьогодні, 21 століття, земний віск залишається дуже цінною сировиною. Проводиться подальше комплексне вивчення озокериту в медицині та техніці на благо людини.

Трускавець.Мінеральні джерела та солі Трускавець.Мінеральні джерела та солі Трускавець.Мінеральні джерела та солі Трускавець.Мінеральні джерела та солі Трускавець.Мінеральні джерела та солі Трускавець.Мінеральні джерела та солі